,,Dělej si co chceš. Ale pamatuj si, že Smrti neunikneš!"

Duben 2013

Teva sféra - Měsíční kámen

13. dubna 2013 v 10:00 | Sandstar/Reedy |  Teva SféraBoj mezi dobrem a zlem, lidmi a zvířaty pokračuje
. Dark nechce Fredův živel jen proto, aby se naparoval. Pomocí jeho živlu chtěl, aby celý svět ovládl a proto založil skupinu 10 Dandrionů(můžete si regnout), aby šance uskutečnění plánu byla vyšší. Ale jak může 10 tvorů ovládnout svět, když je tu spousta lidí a zvířat na straně dobra? Je to 'jednoduché'-;
Podle pověsti existuje kámen. Měsíční kámen. Tento kámen je uložen v největší jeskyni světa, která se nachází na velehoře Tempest. Ten, kdo kámen získá, ovládne tvory, kterým si říká Ginga(čteme džinga). Tito tvorové jsou zbytky síly démona Vesmíru. Poznáme je, že jejch srst připomíná vesmír(třeba černá srst a skvrna připomíající mlhovinu). Na první pohled vypadají obyčejně, však jejich síla je velká. Ten, kdo získá Měsíční kámen, může v nebezpečí tyto tvory přivolat. Avšak je tu jeden háček; tuto horu střeží tygří démon.
Jak to nakonec dopadne? Získá dobro Měsíční kámen a zlo porazí? Nebo je to jenom fáma? Nebo to snad půjde dokonce i bez boje? A proč je vůbec Dark chce...?


Aktuality

12. dubna 2013 v 17:28 | Sandstar/Reedy |  Ostatní
Milé děti, ženy, muži, hermafroditi a další prapodivné zjevy, vítejte u tohoto článku! xD Jak jste si určo všimli, tento článek je o aktualitách na blogu. Tento článek se bude aktualizovat. :)
Najdete zde nově přidané věci a budete informováni o tom, co se tady bude v nejližší době dít. Doporučuji, aby si to kontrolovali hlavně hráči textovky Teva sféra
Tááákže.....
~Teď ale fáákt... Zimní klan už na 99% skončím :/
~Očekávejte 2. díl textovky Teva. Své návrhy na děj piště do komentů :-)
~Budu hodně psát povídky

*TEXTOVKA*
...Co se týče magie...
Toto teď napíšu, aby nebyly hádky. Je to hlavně kvůli tomu, abyste si pár věcí uvědomili :o)
Jsou 4 hlavní živly. Voda, oheň a blá blá blá. Ti, co maj za živel mlhu, led, sníh či já nevím co, mohou ovládat pouze to. Uživatelé vody mohou ovládat jak vodu, tak i led, mlhu a já nevím co. Na živlu led(a ostatních :o) )u není nic špatného, jenom uživatel vody má prostě navíc. Samozřejmě, platí to i u dalších živlů, jako třeba hlína, rostliny a podobně. Takže abyste to pochopili
Máte napřklad živel ledu a zrovna teď na textovce hrajete. Najednou se tam jiný hrač, jenž má postavu s živlem vody. Ta postava udělá třeba ledová zrcadla. A vy si říkáte, že on to dělat nemůže, páč nemá živel ledu...
Je to hlavně tím, že led je voda v pevném skupenství. Proto uživatel vody může udělat ledové útoky. Třeba někdo s živlem tornáda může udělat jenom tornádo, ale neovládá vzduch samotný.
V lidském rodu by se magie opakovat neměly. U zvířecího rodu se mohou opakovat pouze 5 základních živlu(voda, země, oheň vítr a blesk). A proč? Páč zvířata mají 'omezené' živly. Třeba zvířata nemohou mít takové živly, jako třeba živel umění a podobně...
*počasí pro dnešek*
~Ze zimy jsme přešli do jara
~Je velmi vysoká teplota ala z velkých mrazů do vsokých teplot :D
~Jezera roztávaj vysokou rychlostí
~Na výlet si pro jistotu berte vodu :DDDDD

Nara

9. dubna 2013 v 21:56 | Sandstar/Reedy |  Teva Sféra
MV(mimo věc)-OMG! :D Já sem furt přidávám masožravce a nikde býložrout! :D Nejhorší na tom je, že mi docházej jména XD Přístí zvířátko bude kytkožravec :DDDD

Jméno -Nara
Velikost - je větší, než vlk černý
Váha - Nad 80 kg
Potrava(opět) maso ¤_¤
Popis
Nary vypadají jako hodně přerostlé kočky
Chování
Kdo by řekl, že co se týče chování jsou podobni vlkům. Jsou aktivní hlavně za soumraku. Jsou to poměrně klidná zvířata,tedy, pokud je nenaštvete; vaše smrt je tím pádem téměř jista. Žijí ve středně velkých smečkách, které se dělí na: dominantní pár, válečníky, lovce, staré, matky a mláďata. Lovci loví vždy společně velká zvířata. Kořist nejdřívě začne pojídat dominantní pár, poté válečníci a matky, po nich už hodují všichni ostatní. Nary si pomáhají a rozumí si, jako jedna velká rodina. Nary žijící bez smečky se nedožijí moc dlouho. Sice to na ně 2x nevypadá, ale dokážou pomoci a jiným tvorům, než jsou ony; Nary na straně Zla jsou opravdu velká rarita.

Výskyt
Většina smeček Narů se nachází v kopcích, v horách nebo v klasických lesích...
Ostatní
Lidé odjakživa chytají mláďata těchto tvorů a cvičí z nich zvířata pro boje.

Těmto tvorům se nevyhýbejte! Mohou vám kdykoli pomoci...

Mandara

8. dubna 2013 v 21:05 | Sandstar/Reedy |  Teva Sféra
Mandara patří mezi nejméně prozkoumané tvory. Většina informací jsou pouze spekulace.


Jméno -Mandara(někdy se říká Mansion nebo Madara)
Výška - samci mají pravděpodobně velikost koně, samice jsou podstatně menší
Váha - ???
Potrava - ???
Výskyt - pohybují se hlavně v noci převážně v okolí bažin
Vzhled - vzhled je pro všechny pouze záhadou. Pravděpodobně má tmavě zelenou kůži a dlouhý, článkovaný ocas.
Chování - o chování se toho ví také málo.Říká se, že jsou velmi krvežízniví a že pravděpodobně žijí v malých skupinách.Tento tvor patří mezi nejsilnější suchozemské obyvatele.

Až se o něm získá více informací, článek se doplní. Zatím je pro nás pouze záhadou...


Piasa

7. dubna 2013 v 18:20 | Sandstar/Reedy |  Teva Sféra
Jméno: Piasa
Délka- 3 metry(včetně dlouhého ocasu)
Výška - 1,2 metru, někdy více, někdy méně
Váha - 40 kg
Výskyt - V obyčejných lesích, ukrývají se v dutinách stromů(dokáže se stočit do dokonale malého klubíčka, takže se tam zázrakem vleze. Pokud žádná dutina není k dispozici, tak využije velké opuštěné nory)
Živel - základy živlu země(šlahouny, procházet mezi stromy, nechat vyrůst kytku...)
Popis
Piasa je všežravá potvora, která má většinou zelené zbarvení s pruhy . Pohybují se pomalým krokem a vysoko zvedají nohy s dlouhými prsty. Dokáže vyvinout vysokou rychlost pouze na krátkou vzdálenost. Jejich kořistí nejčastěji bývají zvědaví tvorové nebo ti, kteří nedávají pozor. Většinou loví malé živočichy, spíš se živí rostlinami. Nejsou ani vzácní, ani obvyklí.
Chování
Často se chovají jako 'zombíci' - mají šílený výraz a chodí s roztaženými prsty. Svým vzhledem chtějí odradit nepřítele. O jejich chování není toho moc známo. Svou kořist paralizuje svým smrtonosným pohledem a pak ji ováže liánami. Nerady běhají; trocha nepozornosti a mohou spadnnout a s pádem si zlomit drápy a prsty.Tito tvorové jsou pro nás neškodní, samosebou pokud je nenaserete.


Dandrion

7. dubna 2013 v 15:13 | Sandstar/Reedy |  Teva Sféra
Jméno-Dandrion
Délka - 2 metry
Výška - 1, 3 metrů
Váha - ???
Potrava - Živly
Výskyt - všude na pevnině(hlavně mírný pás)
Popis
Dandrion je velké okřídlené zvíře s kočičí hlavou a zbytek anatomie je vlčí. Od okřídlené kočky je rozeznáte díky velikosti; jsou o dost větší. Mohou mít jakékoli zbarvení. Každý z nich ale má na srsti ornamenty připomínající své živly. Jsou velmi vzácní.
Chování
Dandrioni se chovají jako nevinná zvířata. Snaží se získat přátelství s kýmkoli, kdo má dobrý živel. Poté dotyčného zabijí a vysají mu živel.Při zabíjení tvora se vzácnou magií jsou velmi vytrvalí. Nikdy nepřestanou, dokud jej nezabije. Dandrioni buď žijí samotářsky nebo v malých skupinách.
Při období páření se sejdou u samičky 2 a více samců a předvádějí samici své živly a schopnosti. Samice si vybere partnera a pak 'nazdar'. Dandrioni málokdy útočí v plné síle. Pokud se tak stane, je malá šance, že přežijete.. Avšak, co se týče chování, záleží samozřejmě na jedinci, ne všichni jsou stejní. :-)
Ostatní.
~Jsou docela nemotorní.
~Často usnou na vavřínech
~Jejich slabina jsou křídla(Bezkřídlý Dandrion je mrtvý Dandrion)
~V běhu jsou pomalí, v letu jsou rychlí.
~Pokud získají živel, musí si ho obnovovat(třeba zabije někoho s živlem ohně. Živel ohně mu vydrží 1 rok Proto musí zabít dalšího, aby si ho obnovil)

*obrázek dodám*


Těmto tvorům se vyhýbejte!

Tarask

6. dubna 2013 v 22:26 | Sandstar/Reedy |  Teva Sféra


Jméno: Tarask
Váha-Neznámá
Délka - Nad 10 metrů
Potrava - maso
Výskyt: oceány
Popis:
Taraskové patří mezi nejobávanější mořská zvířata. Žijí ve vysokých hloubkách a zřídka je zahlédnete blízko hladiny. Pokud se tak stane, máte nízkou šanci, že přežijete. Jsou to krvežíznivá zvířata a často potřebují potravu. Hladovění pro ně znamená velké utrpení a dokážou urazit mnoho kilometrů, aby si něco ulovili. Tito tvorové jsou většinou samotářští.
Nemají žádnou magickou moc a ani ji nepotřebují, poněvadž i tak je jejich fyzická síla velmi ničivá. Při lovu jsou velmi tiší, znám je u nich moment překvapení.
Chování
Taraskové jsou většinou samotáři. Nesnesou velkou společnost. Udělají vše, aby získali potravu. Partnera láká svým mumláním. Mumlání také využívají pro zabíjení lidí. Lidé slyší jakoby lidské mumlání typu ¨-'Zachraň mne'. Lidi jsou většinou tak zvědaví, že plavou dál a tam je čeká smrt.
Přii páření se shlukují do velkých skupin. Samice si toto místo zapamatuji; všechny samice kladou vajíčka na stejné místo. Pokud se samice v té době setkají, nijak si neublíží. Samce většinou po páření zabijou.
Přeživší samci se stáváají pro dotyčnou samici partnerem na celý život. Většinou spolu i loví. Tato 'dvojka' je pro vodní tvory velmi nebezpená.
Samice


Samec


Zvěř

6. dubna 2013 v 20:37 | Sandstar/Reedy |  Teva Sféra
*le rozcestník*

Jako v každém druhém světě, tak i zde jsou zvířata. Některá jsou velmi nebezpečná, některá jsou neškodná a některá můžeme využít pro svůj prospěch. Tato zvířata se můžou libovolně objevit i v textovce.

Tarask

Dandrion

Nara

Piasa

Mandara

Garra

Frilisa

Volverna

Boliaara

Amorra

Meliora

Ungula

Nata

Einranus velký

Diodon lesní

Diodon pouštní

Monodon

Yoru

Actiseos

Flag Counter