,,Dělej si co chceš. Ale pamatuj si, že Smrti neunikneš!"

LP - KZaB - Kapitola 10

28. prosince 2013 v 17:20 | ReedySandstar |  Klan
Poslední část zde


Budova, ve které kočky přebývaly, byla velice stará. Bylo slyšet, jak kapky deště bubnují na střechu. Tak silný déšť tu již dlouho nebyl. Ačkoli zima z venku pronikala i do té budovy, všichni byli rádi, že nemoknou venku. Kdo by také nebyl rád, což. Potom všem, co si dnes všichni prožili, byli rádi, že vůbec žijí a mají střechu nad hlavou.
To ticho před bouří muselo být znamení. Znamení, že se něco stane. Znamení, které by mohlo změnit jejich život od základů.
Ráno pršet konečně přestalo, však obloha byla stále zatažená a vítr byl chladný. Kočky se začaly jedna po druhé konečně probouzet.
Jako první se probudil tak trochu melancholicky založený učeň Sovího klanu, Led.
,,Co s námi bude?" šeptl sám pro sebe a rozhlédl se kolem sebe. Všude viděl ustrašené koule srsti. Ani se jim vlastně nedivil potom všem, co se stalo. Všiml si, pár koček po klanovém shromáždění, což bylo před tím, než započala bouře, ubylo. Bylo logické, že cestu všichni nepřežili. Sám viděl, jak jedna kočka zemřela. Spadl na ni strom. Dobře si uvědomoval, že toto je pouze začátek jednoho velkého hororu. Povzdechl si.
,,Ahoj brácho," přerušil Leda z přemýšlení známý hlas. Ohlédl se. Jeho bratr, Ohnivec, byl také vzhůru.
,,Ahoj," vzdychl Led.
,,Děje se něco?"
,,Jestli se něco děje?! Podívej se kolem sebe. Zemřelo celkem dost koček, jiné jsou psychicky totálně v prdeli a náš domov je nepochybně taky v čudu!" zasyčel Led a hned se zarazil. Takhle na svého bratra nikdy nevystartoval. Ačkoli to jsou velmi rozdílní bratři, jsou to nejlepší kamarádi. Ohnivec sebou ucuknul. Optimistům zjevně dochází "černé" věci o něco později.
O chvíli později se probudilo dalších několik koček, a pak zase dalších a pak zase dalších. Jejich šeptání bylo čím dál tím hlasitější a ten šum zase probudil další kočky. Za takovou hodinu byli již všichni vzhůru.
"Ticho!" okřikla všechny Dešťová hvězda. ,,Vzhledem k tomu, že tu nemůžeme být navždy, tak za chvíli odejdeme. Musíme to porozhlédnout po něčem k jídlu a vrátit se zpět domů!"
Nikdo neprostestoval, ozývalo se pouze souhlasné mručení a tak trochu i kručení v břiše. :-)

,,Jsou tu všichni?"
,,Jo,"
,,A kde jou ti vlci?"
,,Asi zalezli zpátky do svejch lesů hluboko v horách,"
,,Ach zpátky domů. Konečně,"
,,Mám takovej hlad!"
,,Proč je svět tak nespravedlivý a umírají ti, co si to nezaslouží?"
,,Chci chcípnout,"
Tohle všechno šlo slyšet z toho velkého chlumu koček. Sem tam inteligentní poznatky, sem tam pláč, sem tam něco nedávajícího smysl, sem tam sebelítost. Všechen ten hluk najednou utichl, když Levhartí měsíc, velitel Tajemného klanu, naznačil, aby se všichni vydali směrem k lesům. Prostou atmosféru okamžitě vystřídala napjatá atmosféra. Čím blíže byli k domovu, tím víc se všem v hlavách přehrávalo ten horor, co se stal včera.
Při cestě taky viděli těla mrtvých koček a padaných stromů. Mnoho přeživších překvapilo, kolik životů bylo včera ukončeno. Mnozí potlačovali pláč a tak trochu truchlili nad svými mrtvými přáteli, nebo rodinou. Však všichni drželi spolu krok.

,,Ach Hvězdoklane, ne!" vřískla Ostružka a rozeběhla se k lesu. Spíš k jeho zbytku. Z krásného, zeleného lesa se během jednoho dne proměnila pochmurná krajina se spadlými stromy a bez života. Žádný zpěv ptáku, žádné pískání myší, prostě nic.
Všichni stáli jako zkaměnělí a zírali na to, co bouře během jedné noci udělala s jejich lesem. S jejich domovem. S jejich vším.
,,C-co s námi b-bude?" koktla vystrašeně Zářivá tlapka.
,,Nechci nic říkat, ale už to tak prostě bude. Musíme nalézt nový domov. Tady žít nemůžeme," zamumlala Veverčí lípa.
,,Hm. Podle mě to všechno, co se stalo, má nějaké spojení. Ten Bambulčin záchvat, divné chování některých koček, některé dokonce zemřely, mizení koček a nakonec to ticho před bouří! Má to určitě nějaký důvod! A odpověď se skrývá tu, v lesích," zamumlala Touha.
,,Něco na tom bude," zamumlal Svěží vánek

Doufám, že se vám pokráčo příběhu trochu líbilo. Přeci jenom, furt jste do mě hustili, ať napíšu příběh. :-D

 


Komentáře

1 Misao/Britny/Vampýr Misao/Britny/Vampýr | 29. prosince 2013 v 6:22 | Reagovat

Krása, nádherně píšeš, jen tak dál :-)

2 NORSKÁ SVINĚ NORSKÁ SVINĚ | 29. prosince 2013 v 10:41 | Reagovat

[1]: Aww, Norská svině děkuje. c':

3 NORSKÁ SVINĚ NORSKÁ SVINĚ | 29. prosince 2013 v 10:43 | Reagovat

[1]: Další blog?:-D:-D:-D

4 Lea Lea | 31. prosince 2013 v 14:20 | Reagovat

Dokonalý, přesně na něco takového jsem se těšila. (y)

5 Lea Lea | 31. prosince 2013 v 14:41 | Reagovat

[4]: Jinak, je tam Ostružka! :3
PS: A Sand? Kde máš ty "věci" kde jsem psala jak umře sametová, o jejích koťatech a pod.?

6 NORSKÁ SVINĚ NORSKÁ SVINĚ | 31. prosince 2013 v 14:47 | Reagovat

[4]: Děkuji. c':

[5]: článek "informace o kočkách". :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter