,,Dělej si co chceš. Ale pamatuj si, že Smrti neunikneš!"

Listopad 2014

Itinera

29. listopadu 2014 v 13:21 | Fekete Einmana Stjerne |  Teva SféraItinerské království patří mezi nejvyspělejší země rozvrácené Sandánie. Mluví se zde starou sandanijštinou, itinerštinou a okrajově se mohou v chudších oblastech vyskytovat i jiné jazyky. Území Itinery je převážně hornaté, je poseto četnými, většinou aktivními sopkami, jezery a řekami. Největší a nejznámější sopkou je Buçails.
Ve válce se snaží Itinera o získání alespoň části zanarických planin, protože v Itineře je jen pár místo vhodných k zemědělství (Lucenta a Turianus) a Itineřané nechtějí příliš v těchto částí upravovat přírodu pro sebe. Chtějí rovněž dobýt Juderand.
Zbytek dopíšu doufám později...

Amorra

22. listopadu 2014 v 10:28 | Fekete Einmana Stjerne |  Teva Sféra
Amorry jsou drobná zvířátka obývající všechny husté lesy Tevianu. V Sandánii se vyskytují všude, někteří šťastlivci je dokonce chovají doma, většinou ve velké voliéře. Jsou to aktivní zvířata pohybující se hlavně po stromech, kde i spí. Živí se listy, trávou, ořechy, ovocem a hmyzem. Stejně jako u boliaar, severní typy těchto tvorů jsou na pokraji vymření. Žijí samotářsky, ale v zajetí se mohou mezi sebou snášet.
Srst amorr je zrzavá, hnědá nebo hnědozrzavá se světlým břichem. Je rovněž celkem dlouhá a hustá. Oči jsou poměrně velké, většinou tmavšího rázu. Ocas mají dlouhý a většinou huňatý. Takže amorry nejsou vzhledově ničím velmi nápadné.
Ačkoli bývají amorry často, stejně jako naty, kořistí masožravců, umějí se také bránit. Když uvidí neznámého hosta, využijí své drobnosti, rychlosti, ostrých drápků a skokanských schopností, aby nepříteli vydrápali oči. Velmi odvážní jedinci, převážně samci, si mohou troufnout vyškrábnout oči i masožravci, ale většinou skončí polapeni v jejich čelistech.

Amorra by FeketeVerinenStjerne

Boliaara

21. listopadu 2014 v 17:37 | Fekete Einmana Stjerne |  Teva Sféra
Boliaary jsou dalšími tevianskými obyvateli Tevianu. Vyskytují se převážně v Severním Flying Hills a v jižním Einranu, odkud původně pochází. Jsou to středně velcí masožravci s pískovou až hnědou srstí žijící ve smečkách. Boliaary mají stejně jako frilisy a ostatně všechna zvířata Tevianu, svůj severní a jižní typ. Boliaara severní je však na pokraji vymření(proto budu mluvit hlavně o jižanech), jižních boliaar je naopak hojně. Proto jsou boliaary pro ostatní zafixovány jako divoká, nenasytná zvířata, kterým by se mělo obloukem vyhýbat.
Smečku vede vždy nejsilnější jedinec. Nezáleží na tom, zda je mladý, starý, samec nebo samice. Záleží pouze na fyzické síle, magickou sílu jižní boliaary většinou postrádají. Není důležitá k přežití smečky. Každopádně, ve smečkách většinou panují přísná pravidla. Jedinci, co je porušují nebo jsou příliš slabí, jsou buď chladnokrevně zabiti nebo vyhnáni. Neplatí to však u všech smeček, záleží na vůdci, však většinou to tak bývá.
Boliaary mají velmi dobrý čich orientují se hlavně tímto smyslem, ale i sluch je vynikající. Zrak je také dobrý, ale zdaleka ne tolik, jako čich. Takže: nepodceňujte slepé boliaary. Barva očí zdravých boliaar je většinou žluto-oranžová.
Boliaary mají čtyři prsty s částečně zatažitelnými drápy - jsou zatažitelné natolik, aby se jim příliš neotupily při chůzi, ale nejsou nikdy zatažitelné úplně. Srst je krátká a hustá, v zimě podstatně delší, hlavně u jedinců žijících na jihu Einranu.
Jsou to jak rychlí, tak vytrvalí běžci(spíš mají na té vytrvalosti). Loví většinou po třech zvířata, která mohou být větší než oni. Však někdy mohou zaútočit i útok na masožravce, obětí bývá většinou frilisa. Není to ale běžné, útok nebývá většinou z lovu, ale třeba když vstoupí cizinec na jejich území.
Pravidlem jejich lovu bývá moment překvapení, je u nich velmi znám. Člověk je může očekávat v nejméně čekanou chvíli. Jsou velmi tiché a na nečekaném útoku si dávají zálažet, takže zjištění přítomnosti boliaar je většinou pozdní. Většinou se vrhnou nejdříve po končetinách, aby co nejvíce znemožnily pohyb oběti, případně se vrhnou rovnou po krku nebo po jiné části těla. Boliaary mají mimořádně velký stisk, nedělá jim problém poškodit kosti.


Boliaara by FeketeVerinenStjerne
vyhnaná einranská boliaaraFrilisa severní, jižní a furseona

15. listopadu 2014 v 15:50 | Fekete Einmana Stjerne |  Teva Sféra
Moi, asi vás začínám srát s těmi popisy, ale co, nemám o čem psát, hh.:-D Navíc, o tomto by se docela hodilo napsat...Umm. c:

Ohledně příběhu SnT

8. listopadu 2014 v 11:50 | Fekete Einmana Stjerne |  Teva Sféra
Froy~

Jaká by byla vaše reakce, kdyby se v hodině přírazu začalo bavit o ponících?
No nic, radši půjdu k věci, nebo tady budou samé žvásty.
"Jééé, my budeme dělat pokus?"
"Ne. Já budu dělat pokus."
Ale teď vážně k věci.
Flag Counter