,,Dělej si co chceš. Ale pamatuj si, že Smrti neunikneš!"

Únor 2015

Stíny nad Tunandorem - kapitola 2. část druhá

13. února 2015 v 23:17 | Fekete Einmana Stjerne |  Teva Sféra
Slova Utarna Devandara viditelně vytočila, však neřekl ani slovo, jen mlčky letěl směrem k ostrovu Abraidan. Když letěl on, museli letět i ostatní, jinak by měli stoprocentní průšvih u velitelů. A to nikdo nechtěl. Navíc, pokud by se něco nezdařilo nebo by někdo měl nějaké následky, u velitelů by to odnesl nepochybně právě Devandar. A možná právě na Abraidanu se stala ona věc, co viděla Aurinko ve snu.
A nebo taky ne.
"Devandare, sakra, měj rozum a leťme zpátky! Letíme přímo do bouře!" vřískla hystericky Haikara, jakmile se vichr stal silnějším a oblohou začaly sršet blesky a rozpršelo se. Všichni bylo viditelně na pokraji sil, ale Devandar na to nedbal.
"Už jsme skoro tam, nemůžeme se vrátit!"
"Sakra, Devandare, už dál nemůžeme a-"zavrčela Haikara, ale přerušil ji pronikavý křik. Se zúženýma očima se podívala pod sebe a spatřila drobné, šedivé tělíčko vyděšené Neuly padající velkou rychlostí dolů. Zděšením ztratili všichni kontrolu nad letem a začali společně s Neulou s křikem padat. Byli vysoko a mračno bylo natolik husté, že neviděli na zem. Déšť se stával čím dál tím silnějším a za nedlouho jsou všichni nejen vyděšení, ale i promoklí. Vítr začíná mít sílu orkánu a všichni zavrhli naděje na přežití; vichr si s nimi hrál jako s hadrovými panenkami.
A to už si i Devandar uvědomil, že udělal osudovou chybu. Kvůli němu všichni zemřou. Kvůli němu přijde smečka o velmi důležité členy.
Byl opravdu tak špatným zástupcem?
Flag Counter