,,Dělej si co chceš. Ale pamatuj si, že Smrti neunikneš!"

Stíny nad Tunandorem kapitola 3. pokračování

16. května 2015 v 13:03 | Fekete Einmana Stjerne |  Teva Sféra
"Konečně! Mlha ustupuje!" zvolala vesele Neula, Rakalan ji však okamžitě zchladil pohledem.
"Ztiš se, můžeš přilákat zvířata!" zasyčel pronikavě Rakalan. Neula provinile sklonila hlavu. Jak mohla udělat něco takového? Už mláďatům se tluče do hlavy, že na neznámém území musí být co nejtišší. Jestli teď někdo přijde a zabije je, bude to jen její vina.
Ale co když přiláká své přátele? Jsou to ale vůbec její přátelé?
"Omlouvám se, Rakalane," pípla Neula.
"Fajn, ale už se laskavě klidni. Jestli ještě zařveš, vytrhnu ti jazyk." Neule se naježila srst a podívala se do dáli. Rakalan se zamračil. Copak si myslela, že to bere doslova? Jakmile si všiml, že se Neula dívala za něho, otočil se a spatřil jeskyni. Mrskl ocasem.
"Hm. Myslíš, že tam budou?"
"Snad ano! Jeskyně jsou dobrým místem k přečkání. A když tam nebudou, můžeme si na chvíli odpočinout." Rakalan jen mlčky přikývl a vydal se směrem ke staré jeskyni. Zároveň se začal zvedat chladný vítr. Neula z té jeskyně náhle dostala strach, ale věděla, že by se tam podívat měla. Už jen z toho důvodu, že by bylo poněkud nevhodné tu zůstat, když Rakalan jde. Pro ustrašené tu není mezi stopaři místo.
"Proč tu stojíš?" zavrčel náhle Rakalan před vchodem. Neila zatřepala hlavou, omluvila se a rozeběhla se k němu.
"Jsi v pořádku? Nemyslím fyzicky, to vidím sám, ale psychicky. Chováš se divně."
"Nemám z té jeskyně dobrý pocit."
"Ty se taky bojíš všeho," obrátil Rakalan oči v sloup a i s Neulou vstoupil. Okamžitě zavětřil a udeřil ho pach vlhkosti, hniloby, smrti a něčeho neidentifikovatelného.
"Potřebuji světlo," zašeptal Rakalan. Neula přikývla, zvedla hlavu nahoru, zavřela oči, pootevřela zobák a začala chrlit oheň, pomocí něhož dokonce neúmyslně zapálila pár okolních věcí.
Ohnivé světlo odhalilo krvavý teror v tuonellské školce. Všude se povalovala drobná tělíčka mláďat frilis a furseon v počátečním rozkladu. Nesměli chybět ani kosti a krutě rozpáraná těla dospělců. Takovou hrůzu by nerozpoutaly ani rozzuřené boliaary. Vypadalo to moc i na volverny.
Která zrůda by toto mohla pro zábavu spáchat?
"Neulo, musíme zmizet. Okamžitě." Rakalan byl sám překvapen, jak zní vyděšeně. Neula přestala s ohněm a okamžitě, bolest nebolest, se rozeběhla. Rakalanovi útěk vzhledem k zranění trval déle.
"C-co budeme dělat..?" koktala Neula.
"Jít pro ostatní a najít způsob, jak se odtud rychle dostat," zašeptal Rakalan, ačkoli věděl, že bude téměř nemožné se odsud dostat živí.
 


Komentáře

1 HarveyDig HarveyDig | E-mail | Web | 13. října 2017 v 21:20 | Reagovat

BinARYoPtOnssveRgE.CoM

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter